vaart vrachtvervoer binnenvaart scheepvaart rijnvaart tankvaart lading boten schepen binnenschip schipper kostprijs belangenorganisatie brancheorganisatie service cao CBOB ONS RKSB VBR NPRC KSCC AMVV

Kantoor Binnenvaart

Brancheorganisatie voor de varende ondernemer

Direct naar hoofdmenu en site informatie
Huidig pad: Home

Kantoor Binnenvaart vraagt Eurlings bemiddeling in Frans stakingsconflict

Rotterdam, 28 april 2010

Kantoor Binnenvaart zal minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat vragen om, met begrip voor de moeilijke positie van de binnenvaart, te bemiddelen in het conflict dat Franse schippers hebben met hun overheid. Deze acties brengen aanzienlijke schade met zich mee.

Zoals bekend blokkeren Franse schippers de grensovergangen met België en de acties dreigen een uitbreidende werking te krijgen naar België. Sinds vandaag wordt op de (Franse) Moezel ook een sluis geblokkeerd.
Kantoor Binnenvaart is van mening dat eerst eens goed moet worden nagedacht over de haalbaarheid van de eisen en de gevolgen voor de sector, alvorens tot dergelijke zware middelen te grijpen.

De emoties van de Franse schippers zijn alleszins begrijpelijk. De geboden vrachtprijzen blijven al geruime tijd onder de exploitatiekosten steken, waarbij de brandstofprijzen een stijgende tendens vertonen. Deze problemen gelden echter niet alleen de Fransen, de hele binnenvaart heeft te lijden onder de forse terugloop van het ladingaanbod, waardoor men zich vaak gedwongen voelt beneden de exploitatieprijs aan te nemen, teneinde de verliezen te beperken.
Een blokkade vestigt uiteraard de aandacht op het probleem, maar dupeert anderzijds ook de sector doordat lopende transporten of contracten niet kunnen worden uitgevoerd. Schepen die bijvoorbeeld op waterstand hebben geladen (Moezel) krijgen te maken met kosten voor lichten of een al aangenomen reis moet worden teruggegeven. Zeker schippers en opdrachtgevers met lopende langdurige contracten, waarvoor nog redelijke tarieven worden betaald, worden gedupeerd. Om lading tijdig weg te krijgen wordt al nagedacht over wegtransport.

Natuurlijk moeten vrachtprijzen minimaal de exploitatiekosten dekken, wil de de bedrijfstak gezond gehouden kunnen worden. Maar als wij klagen dat sluispersoneel in het Franse te pas en te onpas staakt, is het onverstandig om naar hetzelfde wapen te grijpen.

De Kantoor Binnenvaart(organisaties) zullen er bij minister Eurlings op aandringen met zijn Franse collega hierover contact op te nemen om een oplossing te vinden en de schade zoveel mogelijk te beperken.

Terug naar top


vaart vrachtvervoer binnenvaart scheepvaart rijnvaart tankvaart lading boten schepen binnenschip schipper kostprijs belangenorganisatie brancheorganisatie service cao CBOB ONS RKSB VBR NPRC KSCC AMVV