Voortgang proef gratis transponders
2 november 2009 Nieuwsflits BTB
De eerste lijst met 225 kandidaten voor een gratis AIS transponder is vrijdag jl. voorgelegd aan Rijkswaterstaat. RWS voert een corridor-check uit aan de hand van de informatie in IVS90, om te zien of schepen inderdaad varen in de aangegeven vaargebieden die voor de proef van belang zijn.
Als RWS groen licht geeft, gaan de eerste 225 schepen spoedig door voor de proef en kan de inbouw van AIS op deze schepen van start gaan.
De verwerking van alle aanvragen vindt gefaseerd plaats. De schepen worden in batches van 225 per maand aangeboden aan RWS. Bureau Telematica Binnenvaart (BTB) heeft deze tijd nodig om gegevens te controleren en bedrijven na te bellen.
BTB laat de betrokken schippers tevoren weten dat hun aanvraag voor gratis AIS is toegekend. We zeggen het er nog maar even bij: tot dat moment is geen enkele aanvrager verzekerd van een gratis AIS!
De aanvragen voor de gratis transponder vormen een goede afspiegeling van de vloot. Allerlei scheepstypen hebben zich aangemeld. Een lijst van in de proef gebruikte AIS apparatuur en de betrokken inbouwbedrijven is gepubliceerd op onze website.

